Dom Benedyktynów w Tyńcuul. Benedyktyńska 37, 30 – 398 Kraków

W obrębie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, najstarszego klasztoru benedyktyńskiego w Polsce działa Dom Gości. Klasztor położony jest nad samym brzegiem Wisły, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, zaledwie 13 km od historycznego centrum Krakowa. Stała linia autobusowa gwarantuje dobrą komunikację z miastem a autostradowa obwodnica Krakowa zapewni wygodny dojazd do autostrady A4 czy lotniska w podkrakowskich Balicach.

Przekraczając bramę Opactwa można poczuć tajemniczą atmosferę średniowiecznego klasztoru i co wieczór usłyszeć, jak w tle rozbrzmiewa przepiękny chorał gregoriański. Poszukujący ciszy i skupienia odnajdą je nocując w klimatycznym, starym skrzydle na tzw. „Opatówce”, zaś pokoje w odnowionej „Ruinie” zapewnią komfort i wygodę Gościom, którzy tego właśnie oczekują. Dom Gości jest zatem idealnym miejscem zarówno dla osób które chcą odpocząć jak i tych, które potrzebują odpowiednich warunków do pracy.

Dom Gości oferuje 53 wygodne pokoje, zarówno jedno i wieloosobowe. Z okien pokoi podziwiać można malowniczy krajobraz terenów tynieckich, zakola Wisły czy klasztornego dziedzińca.